wm01_f00Pobierz pdf.

WNĘTRZE PASTELOWE
WARSZAWA MOKOTÓW
39M2

Niewielkie mieszkanie zlokalizowane w luksusowym apartamentowcu na warszawskim Mokotowie składa się z salonu połączonego z kuchnią, sypialni i łazienki, o łącznej powierzchni niemal 39m2. Dostosowano je do specyficznych potrzeb młodej rodziny, biorąc również pod uwagę możliwość jego późniejszego wynajmu lub sprzedaży. W celu osiągnięcia maksymalnej funkcjonalności wnętrza zostało ono prawie w całości zaaranżowane zabudowami wykonanymi pod wymiar, uzupełnionymi o zaledwie kilka mebli wolnostojących. Łagodna, pastelowa kolorystyka wraz z kilkoma rozwiązaniami pozwalającymi na swobodny dostęp światła dziennego pozwoliła uzyskać delikatny, przestrzenny efekt.

Bardzo funkcjonalny układ wyjściowy mieszkania zaproponowany przez dewelopera nie wymagał dużych zmian. Głównym celem było doprowadzenie światła dziennego w głąb mieszkania oraz uzyskanie dodatkowego miejsca na łóżeczko dla dziecka w sypialni.

Dzięki kilku niewielkim zabiegom w niewielkiej przestrzeni udało się wygospodarować funkcjonalną, pełnowymiarową kuchnię, wygodny salon ze stołem dla czterech osób oraz sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka i jego miejscem do zabawy. Wszystko to zostało uzupełnione szafami w zabudowie i dużą, wygodną łazienką.

Układ wyjściowy łazienki pozostawiono bez zmian. Zabudowę mieszczącą szafę w przedpokoju oraz wysokie szafki w kuchni zorganizowano w formie kubika – nie sięga on do samego sufitu, dzięki czemu pomieszczenia wizualnie się ze sobą łączą. Drzwi do sypialni zaprojektowano w formie stalowych, przeszklonych skrzydeł – dzięki temu światło dziennie bez przeszkód dociera w głąb mieszkania. Dodatkowa wnęka w sypialni służy jako miejsce na łóżeczko dla dziecka – w przyszłości łatwo je będzie zamienić na biurko do pracy.

Już od samego wejścia do mieszkania, w przedpokoju, widoczne są niestandardowo rozegrane połączenia delikatnych materiałów i kolorów. Przeszklone, stalowe drzwi do sypialni rozświetlają przestrzeń.

Pokój dzienny jest spokojny i, mimo niewielkiej powierzchni, przestronny. Wszystkie meble są jasne, ale dzięki delikatnemu zróżnicowaniu kolorów, odcieni i wzorów pomieszczenie nie sprawia monotonnego wrażenia. Właśnie tutaj szczególnie widoczne są odważne decyzje inwestorów – wnęka na telewizor w oliwkowym kolorze, krzesła w biało-szarą pepitkę, zabudowa kuchni i przedpokoju w delikatnym odcieniu błękitu. Przestrzeń zwielokrotniają lustra pod sufitem, dodatkowo odbijając światło słoneczne.

Stół: Iker, krzesła: Customform, lampa wisząca: &Tradition

Plafon: Kaspa

Sofa z podnóżkiem: Innovation

Stolik: Ikea

Grzejnik: Instal Projekt, dywan: Linie Design

Zabudowa kuchni połączona z przedpokojem, poza cechą charakterystyczną – jasnobłękitnym kolorem, jest również niezwykle funkcjonalna – znalazły się tutaj kamienne blaty, długi blat roboczy i piekarnik na wygodnej wysokości. W kuchni, poza lodówką i zmywarką, ukryto również pralkę, dzięki czemu udało się uwolnić trochę przestrzeni w łazience.

W sypialni całą ścianę za łózkiem zajmuje zabudowana szafa w delikatnym, oliwkowym kolorze, stając się główną dekoracją pomieszczenia. Łóżeczko dla dziecka wraz z delikatnym oświetleniem i obrazkiem powyżej tworzy przytulny, estetyczny kącik, który w przyszłości będzie można przekształcić na miejsce do pracy.

Łóżko: Fabryka Sypialni, stojak z doniczką: Menu

Lampa wisząca: Menu, łóżeczko: Ikea

Łazienka różni się charakterem od reszty mieszkania – tekstury są wyraźniejsze, a kolory ciemniejsze. Wielopłaszczyznowa zabudowa ściany z umywalką, układ wypukłych płytek za wanną, drewniane lamele za lustrem nawiązujące do drewnianej zabudowy na przeciwległej ścianie – wszystko łączy się w całość i stanowi kontrast względem spokojnego wyrazu pozostałej części mieszkania.

Płytki podłogowe: Cersanit, płytki ścienne: 41zero42

Baterie łazienkowe: Kludi, lustro: Ikea