Lokal usługowy zlokalizowany na warszawskiej Pradze Południe w postindustrialnym obiekcie z początku XXw. Obiekt dostosowany został do funkcji ekspozycyjno-handlowej – parter mieści showroom z luksusowymi materiałami wyposażenia wnętrz. Na powierzchnię o wielkości 330m2 składają się duża przestrzeń ekspozycyjna, sale do prowadzenia spotkań i szkoleń, pomieszczenia biurowe oraz część socjalna. Całość utrzymana w loftowej, ciepłej stylistyce niekonkurującej z charakterem zastanego wnętrza.
Postindustrialny obiekt już przed rozpoczęciem prac aranżacyjnych i remontowo-budowlanych sprawiał imponujące wrażenie – niemal sześć metrów wysokości, ogromne okna, zachowana posadzka z lastryko i instalacje poprowadzone pod sufitem. W celu zachowania charakteru lokalu wszystkie te elementy zostały zachowane i wyeksponowane.
Główna, otwarta przestrzeń ekspozycyjna została podzielona na strefy. Od lewej: meble kuchenne i armatura kuchenna, boksy z zaaranżowanymi łazienkami, armaturą i ceramiką łazienkową oraz glazura.
Centralna ekspozycja z zaaranżowanymi boksami łazienkowymi zaprojektowana została jako lekka, przekryta ażurową konstrukcją przestrzeń z przenikającymi się strefami, którą klient poznaje stopniowo i z każdym krokiem otwierają się dla niego nowe perspektywy.
Przestrzeń ekspozycji dopełniona została elementami niezbędnymi w funkcjonowaniu showroomu – reprezentacyjną zabudową kuchenną, regałami na miski ustępowe i umywalki, miejscem na ekspozycję glazury.
W centralnej części lokalu stanęły ściany działowe przekryte i połączone ażurową konstrukcją z drewna. Maksymalnie wyeksponowane zostały ogromne okna, instalacje pod sufitem, posadzka z lastryko i wciąż stanowią one najważniejsze elementy dekoracyjne pomieszczenia. Nowe elementy, dzięki wysunięciu ich na środek obiektu nie zakłócają ich odbioru, jednocześnie wytwarzając dodatkowe otwarcia i perspektywy widokowe.
Centralną część ekspozycji stanowią boksy z przykładowymi aranżacjami łazienek – zachowane w jasnoszarej kolorystyce nie zakłócają odbioru postindustrialnej przestrzeni. Sosnowa konstrukcja na szczycie ścian ociepla pomieszczenie wizualnie.
Spieki kwarcowe: Grespania, zabudowa prysznica: Megius, umywalka: Eto Ceramiche, baterie łazienkowe: Dornbracht.
Płytki podłogowe i ścienne: Ceramica Sant’Agostino, wanna: Bette, umywalki: Duravit, baterie umywalkowe: Dornbracht, lustro: Spectrum.
Na kuchnię pokazową wykonaną według indywidualnego projektu architekta składają się dwa ciągi: wysokie szafki mieszczące lodówkę i witryny ekspozycyjne, oraz wyspa z z blatami roboczymi i miejscem do spożywania posiłków. Szlachetne materiały wykończeniowe – ciemny fornir z palonego dębu oraz spieki kwarcowe dodają kuchni elegancji.
Płytki podłogowe i ścienne: Ceramica Sant’Agostino, wanna: Bette, umywalki: Duravit, baterie umywalkowe: Dornbracht, lustro: Spectrum.
Spieki kwarcowe: Grespania, bateria kuchenna: Dornbracht
W sali konferencyjnej stanęły stoły na stalowych nogach z blatami z litego drewna. Ściany pokryte zostały spiekami kwarcowymi. Posadzka gresowa o bogatym wzorze imitującym perski dywan łamie prostotę wnętrza.
Gres: Aparici, spieki kwarcowe: Grespania
W ramach projektu zaaranżowane zostały również toalety – ściany pokryte drobnymi płytkami ułożonymi w jodełkę stanowią delikatny akcent w obiekcie o postindustrialnym charakterze. Blat z cortenu, czarna bateria i lustro na skórzanym pasku nie pozwalają jednak zapomnieć o rodowodzie wnętrza.
Płytki ścienne: Sant’Agostino, umywalka: Catalano, bateria umywalkowa: Graff